W dniach 10-11.12. 2011 r. na terenie Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1, odbyła się Krajowa Wystawa Gołębi Młodych i Drobnego Inwentarza oraz Europejski Konkurs Kariera. W wystawie wzięli udział hodowcy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, łącznie 421 hodowców zgłosiło swój udział w wystawie. 

   Wystawiono ponad 4000 szt. gołębi rasowych w 160 rasach, 440 szt. drobiu ozdobnego oraz 120 szt. królików. Jednocześnie w tym samym obiekcie odbywała się 42 Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, na której wystawiono ok. 800 szt. gołębi pocztowych.

 

   Obiekty na których odbywała się wystawa budziły we wszystkich podziw. Wystawcy, zwiedzający  byli zaskoczeni, że tak wspaniałą wystawę udało się zorganizować w naszym kraju.

   W sobotę 10.12.2011 roku w Hotelu Europejskim w Kielcach odbyła się uroczystość z okazji 20 – lecia  Polskiego Związku. Podczas oficjalnej części wręczono sztandar, a wszyscy jego fundatorzy poczynając od prezesa Jana Pajki uczcili tę chwilę, wbijając w jego drzewiec symboliczne „gwoździe” z nazwami organizacji. Wręczono również medale 20-lecia Polskiego Związku i uhonorowanie jego członków.

   Słowa uznania za zorganizowanie wystawy dla całego Zarządu PZHGRiDI z Prezesem Janem Pajką na czele, koledze Cezaremu Bajkowi  Prezesowi Kieleckiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Przewodniczącemu Kolegium Sędziów Edwardowi Gersztynowi oraz oczywiście Targom Kielce.

   Uważam, że poprzeczka przy zorganizowaniu wystawy w Kielcach została podniesiona bardzo wysoko i ciężko będzie następcą zrównać się z jej poziomem. 

   W rasach PDL zgłoszono: srebrniak - 365 szt., perłowy - 122 szt., pasiak srebrzysty - 87 szt., pasiak srebrzysty jarzębaty - 8 szt., pasiak srebrzysty szaroloty - 6 szt., pasiak perłowy - 8 szt., sroka łowicka - 42 szt. 

 

WYNIKI:

 

PDL Srebrniak

Mistrz Polski - Bilski Bolesław - Kraków        

I Wicemistrz Polski - Moczadło Waldemar - Elbląg    

II Wicemistrz Polski - Legutko Zbigniew - Kraków

        

Zwycięzca w rasie: Bilski Bolesław - Kraków 95,0 pkt.

 

PDL Perłowy

Mistrz Polski - Jóźwicki Sławomir - Warka        

I Wicemistrz Polski - Kiełek Zbigniew - Radom     

II Wicemistrz Polski - Małek Marian - Kraków

 

Zwycięzca w rasie: Jóźwicki Sławomir - Warka 93.0 pkt.

 

PDL Sroka Łowicka

Mistrz Polski - Wróblewski Krzysztof - Aleksandrów Kuj.

I Wicemistrz Polski - Dudek Henryk - Nieborów

II Wicemistrz Polski - Marciniak Mirosław - Skierniewice

 

Zwycięzca w rasie: Dudek Henryk - Nieborów 94.0 pkt.

 

PDL Pasiak Srebrzysty

Mistrz Polski - Bętkowski Michał          

I Wicemistrz Polski - Woźniak Janusz - Wieliczka

II Wicemistrz Polski - Kolasa Jarosław - Łodź

 

Zwycięzca w rasie: Kolasa Jarosław - Łódź 93.0 pkt.

 

Zapraszam do galerii zdjęć.