Dzięki uprzejmości kolegi Zbyszka Legutki z Krakowa zamieszczam sprawozdanie oraz zdjęcia z Pokazu gołębi grupy PDL odbytego w dniu 28.07.13r. w Krakowie.

   Jak co roku do Krakowa licznie przybyli hodowcy z całego kraju na pokaz gołębi młodych z grupy PDL, organizowany przez Krakowski Związek Hodowców Gołębi Rasowych w dniu 28 lipca br.na terenie Centrum Targowe Chemobudowy.

 

   Krakowski pokaz wpisał się na stałe w kalendarium imprez dla miłośników gołębi. W pokazie swoje najlepsze okazy prezentowali wystawcy z całej Polski walcząc o zaszczytny tytuł zwycięzcy konkursu w rasie PDL Srebrniak, Pasiak (wszystkie formy barwne), Sroka Łowicka oraz Perłowy.

   Z roku na rok poziom prezentowanych eksponatów wzrasta, tak było i w tym roku, hodowcy zaprezentowali bardzo wyrównany poziom, co świadczy niewątpliwie o rozwoju hodowli ras z grupy PDL.

   Komisje powołane prze organizatora miały nie łatwe zadanie wyłonienia najpiękniejszych młodych gołębi przyznając im lokaty, również wystawcy po przez głosowanie na kartach mogli wybrać swoich faworytów  do tytułu zwycięzcy publiczności. Wystawcy wyróżnionych gołębi, oprócz zaszczytnego tytułu zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe. Fundatorami nagród była, Firma Krakvet (nagroda rzeczowa aparat fotograficzny dla zwycięzcy w rasie PDL Sroka Łowicka) oraz Bolesław Bilski i Tańcula Marian. Nagrody wyróżnionym hodowcom wręczył Prezes Polskiego ZHGRiDI Jan Pajka oraz Prezes KZHGR Bolesław Bilski.

   Zapraszamy za rok do udziału w pokazie wszystkich kolegów hodowców z całego kraju, by jak co roku wspólnie się spotkać i porozmawiać o hodowli naszych skrzydlatych podopiecznych.

   Zdjęcia z rozdania nagród umieszczone są w galerii.

 

Wyniki:
PDL  Srebrniak
I Grzegorz SUT
II Mariusz Siwek
III Michał Kwinta
IV Zygmunt Sułecki
V Tadeusz Włodarczyk
 
PDL.Perłowy
I Czesław Peryt
II Bogdan Nowak
III Piotr Fabiańczyk

PDL Sroka Łowicka
I Mirosław Kłyś
II Jerzy Piołunkowski
III Aleksander Sala
 
PDL Pasiak
I Krzysztof Żołnierczyk
II Krzysztof Toporski
III Tadeusz Gazda