W dniu 26 października 2014 roku w Sali Konferencyjnej Hotelu „WASIK” w Krogulczej Suchej odbyło się przedwystawowe zebranie Członków Klubu Hodowców Gołębi Rasy Srebrniak Polski im. Ryszarda Pawłowskiego z siedzibą w Radomiu.

   Zebranie otworzył i prowadził Prezes Klubu Stanisław Jałowiecki.

 

   Podczas zebrana omówiono Klubową Wystawę Gołębi Młodych w Częstochowie, szkolenie dla członków Klubu w Krakowie oraz  potwierdzono termin i miejsce X Wystawy Klubowej tj. 13-14 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu przy ul. Wernera 22.  

   Zgłoszenia na wystawę będzie przyjmował i udzielał informacji kolega Zygmunt Woźniak, adres: 26-615 Radom ul. Podchorążych 2  tel.(48) 364 65 01. Nadzór nad Komisją sędziowską będzie sprawował kolega Ryszard Dzigman z Radomia. Skład Komisji sędziowskiej będzie zaproponowany przez kolegę R. Dzigmana a zatwierdzony przez Zarząd Klubu.

   Cieszy fakt powrotu do struktur klubu kolegi Bolesława Bilskiego z Krakowa. Jednak już jego obietnica zorganizowania w 2015 roku dużej wystawy klubowej na terenie Targów Kielce nie przypadła wszystkim kolegą do gustu, którzy uważają, że wystawy Klubowe powinny odbywać się w Radomiu. Problem jednak jest i Zarząd Klubu zdaje sobie sprawę, że sale gimnastyczne Zespołu Szkół Ekonomicznych gdzie odbywają się obecne wystawy maja ograniczoną pojemność i cały czas pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

   Ja osobiście  popieram pogląd kolegi Zbyszka Guzaka, który uważa, że członkowie Klubu  to elita hodowców ras PDL a na wystawie powinny być wystawiane najlepsze gołębie z hodowli. Nie ilość lecz jakoś. Myślę koledzy, że przyznacie mi rację, że nieraz ciężko nawet z najlepszej hodowli wybrać 4 bardzo dobre ptaki.

 

Zapraszam do galerii.

 

A.Grabowski